Вчені вперше виростили міні-печінку людини із генетично модифікованих клітин

Дослідники з Університету Піттсбурга вперше виростили мініатюрну печінку людини у лабораторних умовах. Для цього їм знадобилися генетично модифіковані клітини.

Штучний орган стане моделлю для вивчення неалкогольної жирової хвороби печінки, пише «EurekAlert!».

Це захворювання з’являється через надмірне накопичення жиру в організмі та призводить до цирозу і печінкової недостатності. Зі зростанням ожиріння в Америці, хвороба швидко стає основною причиною хронічних захворювань печінки.

Першу міні-печінку використовували для випробувань препарату, який показав відмінні результати в експериментах із мишами, але провалив тести за участю людей.

«Миші — не люди. Ми народжені з певними мутаціями, які роблять нас вразливими до певних захворювань, тому створення міні-людської печінки дуже вигідна справа», — пояснив провідний автор дослідження Алехандро Сото-Гутьєррес, доктор медичних наук, доцент кафедри патології у Медичній школі Пітта і викладач Інституту регенеративної медицини МакГоуен і Піттсбурзького дослідного центру печінки.

Штучна органи важливі не тільки для розуміння того, що викликає хворобу і як вона прогресує, але і для тестування терапевтичних засобів. Зазвичай, у клінічних випробуваннях ліки зазнають невдачі, незважаючи на багатообіцяючі результати на мишах.

Вчені відзначають, що для трансплантації лабораторна печінка не підходить, але не заперечують, що будуть працювати і в цьому напрямку.